
Колишній президент Польщі Броніслав Коморовський розкритикував рішення про позбавлення Президента України Володимира Зеленського найвищої державної нагороди Польщі — Ордена Білого Орла. На його думку, такі дії завдають шкоди авторитету державних відзнак та негативно впливають на польсько-українські відносини.
Про це Коморовський заявив в ефірі Польського радіо після того, як президент Польщі Кароль Навроцький скасував рішення про нагородження Володимира Зеленського. У відповідь український президент повернув орден польській стороні.
«Це політична пісочниця, дуже несерйозний підхід. Це неповага насамперед до власних нагород. У мене таке враження, що Капітула Ордена Білого Орла так довго радилася, бо розуміла: подібні дії — “дав-забрав”, погрози й ультиматуми — кидають тінь на саму нагороду та її вагу», — зазначив Коморовський.
Він наголосив, що подібні рішення знецінюють не лише польські, а й українські державні відзнаки, оскільки нагороди мають залишатися поза політичною кон’юнктурою.
Схожу позицію висловив і колишній офіцер польської розвідки Вінсент Сіверський. За його словами, позбавлення Володимира Зеленського Ордена Білого Орла є кроком, який може бути вигідним Росії, оскільки сприяє загостренню відносин між Польщею та Україною.
Нагадаємо, президент Польщі Кароль Навроцький скасував рішення про нагородження Володимира Зеленського Орденом Білого Орла на тлі суперечки щодо історичної пам’яті. Після цього глава Української держави повернув польську нагороду, наголосивши, що вона була сприйнята як відзнака для всього українського народу та його захисників, а також висловив вдячність польському суспільству за підтримку України.